  • ASE-27.000MHZ-ET
ASE-27.000MHZ-ET
advertisement
Manufacturer No:
ASE-27.000MHZ-ET
HK JDW NO:
5-ASE-27.000MHZ-ET
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ASE-27.000MHZ-ET
Description:
27MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 13mA Enable/Disable
Step5Bar-code shipping tag
ASE-27.000MHZ-ET
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Standard, Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ASE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    13mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    13mA
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.4892mm