  • ASE-25.000MHZ-LC-T
ASE-25.000MHZ-LC-T
advertisement
Manufacturer No:
ASE-25.000MHZ-LC-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASE-25.000MHZ-LC-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASE-25.000MHZ-LC-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    13mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.4892mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    13mA