  • ASB75US12
ASB75US12
advertisement
Manufacturer No:
ASB75US12
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ASB75US12
Package:
Half Brick
Datasheet:
ASB75US12
Description:
AC-DC, 75W, HALF BRICK, BASEPLAT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASB75US12
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ASB75US12.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    ASB75 (75W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.67 H 61.0mmx57.9mmx17.0mm
  • Feature
    Baseplate, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    75W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, TUV, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    6.25A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Line Regulation
    ±0.5%