  • AS6C8016-55TINTR
AS6C8016-55TINTR
advertisement
Manufacturer No:
AS6C8016-55TINTR
Manufacturer:
Alliance Memory, Inc.
HK JDW NO:
28-AS6C8016-55TINTR
Package:
48-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Datasheet:
AS6C8016-55TINTR
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
AS6C8016-55TINTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V