  • AS6C6264-55STCNTR
AS6C6264-55STCNTR
advertisement
Manufacturer No:
AS6C6264-55STCNTR
Manufacturer:
Alliance Memory, Inc.
HK JDW NO:
28-AS6C6264-55STCNTR
Package:
28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width)
Datasheet:
AS6C6264-55STCNTR
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
AS6C6264-55STCNTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V