  • AS1369-BWLT-12
AS1369-BWLT-12
advertisement
Manufacturer No:
AS1369-BWLT-12
Manufacturer:
ams
HK JDW NO:
33-AS1369-BWLT-12
Package:
4-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AS1369-BWLT-12
Description:
Enable Fixed PMIC 4-UFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 7136
Step5Bar-code shipping tag
AS1369-BWLT-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-UFBGA, WLCSP
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    60μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • Min Current Limit
    210mA