  • AS1364-BTDT-18-1K
AS1364-BTDT-18-1K
advertisement
Manufacturer No:
AS1364-BTDT-18-1K
Manufacturer:
ams
HK JDW NO:
33-AS1364-BTDT-18-1K
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
AS1364-BTDT-18-1K
Description:
Enable, Power Good Fixed PMIC 8-WDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 11716
Step5Bar-code shipping tag
AS1364-BTDT-18-1K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    200μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable, Power Good
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • PSRR
    78dB ~ 46dB (1kHz ~ 100kHz)