  • AS1331-BTDT-33-6K
AS1331-BTDT-33-6K
advertisement
Manufacturer No:
AS1331-BTDT-33-6K
Manufacturer:
ams
HK JDW NO:
33-AS1331-BTDT-33-6K
Package:
10-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AS1331-BTDT-33-6K
Description:
1.8V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs Tape & Reel (TR) 450mA Switch 10-WFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6756
Step5Bar-code shipping tag
AS1331-BTDT-33-6K
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-WFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Function
    Step-Up/Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    1.8V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    450mA Switch
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V