  • AR0805FR-075M9L
AR0805FR-075M9L
advertisement
Manufacturer No:
AR0805FR-075M9L
HK JDW NO:
898-AR0805FR-075M9L
Datasheet:
AR0805FR-075M9L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AR Series, Thick Film, 5.9MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AR0805FR-075M9L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AR
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.9MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm