  • AR0402FR-07412RL
AR0402FR-07412RL
advertisement
Manufacturer No:
AR0402FR-07412RL
HK JDW NO:
898-AR0402FR-07412RL
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AR0402FR-07412RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AR Series, Thick Film, 412Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AR0402FR-07412RL
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    412Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm