  • AR0220AT3R00XUEA0-DRBR
AR0220AT3R00XUEA0-DRBR
advertisement
Manufacturer No:
AR0220AT3R00XUEA0-DRBR
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-AR0220AT3R00XUEA0-DRBR
Package:
87-LBGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AR0220AT3R00XUEA0-DRBR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    ELECTRONIC ROLLING SHUTTER; IT ALSO OPERATES AT 2.8 V ANALOG NOMINAL SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V 2.6V~3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Body Length or Diameter
    12mm
  • Body Breadth
    9 mm
  • Output Range
    0.40-1.20V
  • Frames per Second
    60
  • Pixel Size
    4.2μmx4.2μm
  • Active Pixel Array
    1820H x 940V
  • Dynamic Range
    120 dB
  • Optical Format
    1/1.8 inch
  • Horizontal Pixel Count
    1828
  • Master Clock
    27 MHz
  • Body Height
    1.65mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    87-LBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ