  • AQ24CANA-02HTG
AQ24CANA-02HTG
advertisement
Manufacturer No:
AQ24CANA-02HTG
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-AQ24CANA-02HTG
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
AQ24CANA-02HTG
Description:
TVS DIODE ARRAY 24VWM SOT23-3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AQ24CANA-02HTG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, AQ24CANA, SPA®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive, CAN
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    250W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    50V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V Max
  • Bidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    15pF @ 1MHz