  • AQ14EM551FAJME\500
AQ14EM551FAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
AQ14EM551FAJME\500
HK JDW NO:
66-AQ14EM551FAJME\500
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
AQ 550pF 150V Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ14EM551FAJME\500
  • Capacitance
    550pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V