  • AQ147M220KAJME
AQ147M220KAJME
advertisement
Manufacturer No:
AQ147M220KAJME
HK JDW NO:
66-AQ147M220KAJME
Description:
22pF Ceramic Capacitor 10% 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
AQ147M220KAJME
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    STANDARDS:MIL-PRF-55681; MIL-PRF-123
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    2.79mm
  • Length
    2.79mm