  • AQ147M1R8CAJBE
AQ147M1R8CAJBE
advertisement
Manufacturer No:
AQ147M1R8CAJBE
HK JDW NO:
66-AQ147M1R8CAJBE
Description:
AQ 1.8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ147M1R8CAJBE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm