  • AQ147M1R6BAJME\500
AQ147M1R6BAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
AQ147M1R6BAJME\500
HK JDW NO:
66-AQ147M1R6BAJME\500
Description:
AQ 1.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ147M1R6BAJME\500
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V