  • AQ145A502FAJME\500
AQ145A502FAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
AQ145A502FAJME\500
HK JDW NO:
66-AQ145A502FAJME\500
Description:
AQ 5000pF 50V Ceramic Capacitor ±1% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ145A502FAJME\500
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    A
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    5000pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm