  • AQ141M680JAJWE
AQ141M680JAJWE
advertisement
Manufacturer No:
AQ141M680JAJWE
HK JDW NO:
66-AQ141M680JAJWE
Description:
AQ 68pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ141M680JAJWE
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AQ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm