  • AQ137M2R4BA7WE
AQ137M2R4BA7WE
advertisement
Manufacturer No:
AQ137M2R4BA7WE
HK JDW NO:
66-AQ137M2R4BA7WE
Description:
AQ 2.4pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ137M2R4BA7WE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AQ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Capacitance
    2.4pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
    Yes
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm