  • AQ137M100GA1ME
AQ137M100GA1ME
advertisement
Manufacturer No:
AQ137M100GA1ME
HK JDW NO:
66-AQ137M100GA1ME
Description:
AQ 10pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ137M100GA1ME
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%