  • AQ12EA390KAJME
AQ12EA390KAJME
advertisement
Manufacturer No:
AQ12EA390KAJME
HK JDW NO:
66-AQ12EA390KAJME
Datasheet:
AQ12EA390KAJME
Description:
AQ 39pF Ceramic Capacitor ±10% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ12EA390KAJME
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    A
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.4mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Size Code
  • Height
    1.4mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm