  • AQ125A1R1BAJME
AQ125A1R1BAJME
advertisement
Manufacturer No:
AQ125A1R1BAJME
HK JDW NO:
66-AQ125A1R1BAJME
Description:
AQ 1.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ125A1R1BAJME
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
    AQ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    1.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Case Code (Metric)
    1414
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm