  • AQ125A151FAJME\250V
AQ125A151FAJME\250V
advertisement
Manufacturer No:
AQ125A151FAJME\250V
HK JDW NO:
66-AQ125A151FAJME\250V
Description:
AQ 150pF 50V Ceramic Capacitor ±1% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ125A151FAJME\250V
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AQ125A151FAJME\250V .
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±1%
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm