  • AQ11EM910GA7BE
AQ11EM910GA7BE
advertisement
Manufacturer No:
AQ11EM910GA7BE
HK JDW NO:
66-AQ11EM910GA7BE
Datasheet:
AQ11EM910GA7BE
Description:
AQ 91pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ11EM910GA7BE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    91pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.4mm
  • Height
    1.4mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm