  • APX803S00-29SR-7
APX803S00-29SR-7
advertisement
Manufacturer No:
APX803S00-29SR-7
HK JDW NO:
233-APX803S00-29SR-7
Datasheet:
APX803S00-29SR-7
Description:
3 Terminals Voltage supervisor1 Channels
Purchasing and Inquiry
APX803S00-29SR-7 Overview
APX803S00-29SR-7 Features
Simple Reset/Power-On Reset type
APX803S00-29SR-7 Applications
There are a lot of Diodes Incorporated APX803S00-29SR-7 Voltage Supervisors applications.
  • Refrigeration
  • Military communications
  • Multi-voltage system
  • Leakage current detection
  • Display equipment
  • Detection of phase imbalance
  • Electric heating appliances
  • Embedded computing
  • Medical-specific isolation transformer
  • DSP
Step5Bar-code shipping tag
APX803S00-29SR-7
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.93V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1ms Minimum
  • Length
    2.9mm