  • APTH012A0X3-SRZ
APTH012A0X3-SRZ
advertisement
Manufacturer No:
APTH012A0X3-SRZ
HK JDW NO:
342-APTH012A0X3-SRZ
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
APTH012A0X3-SRZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APTH012A0X3-SRZ
    Select All
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    0.6V~3.6V
  • Voltage - Input (Min)
    2.4V
  • Current - Output (Max)
    12A
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Micro TLynx™
  • Size / Dimension
    0.80Lx0.45W x 0.33 H 20.3mmx11.4mmx8.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    44W