  • APS18HPA256G-3TM
APS18HPA256G-3TM
advertisement
Manufacturer No:
APS18HPA256G-3TM
Manufacturer:
Apacer Memory America
HK JDW NO:
72-APS18HPA256G-3TM
Package:
Datasheet:
Description:
SSD 256GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APS18HPA256G-3TM
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    SFD18H-M
  • Size / Dimension
    78.50mmx54.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SATA III
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Memory Size
    256GB
  • Memory Type
    FLASH - NAND (MLC)
  • Current - Max
    1.2A Typ