  • APS18AFA512G-B3TM1G
APS18AFA512G-B3TM1G
advertisement
Manufacturer No:
APS18AFA512G-B3TM1G
Manufacturer:
Apacer Memory America
HK JDW NO:
72-APS18AFA512G-B3TM1G
Package:
Datasheet:
Description:
1.8" SATA3 SSD MLC 512GB DEVSLP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APS18AFA512G-B3TM1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Series
    SFD18A-M
  • Size / Dimension
    78.50mmx54.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    SATA III
  • Voltage - Supply
    5V
  • Memory Size
    512GB
  • Memory Type
    FLASH - NAND (MLC)
  • Current - Max
    635mA Typ