  • APS18AFA064G-6BTM1G
APS18AFA064G-6BTM1G
advertisement
Manufacturer No:
APS18AFA064G-6BTM1G
Manufacturer:
Apacer Memory America
HK JDW NO:
72-APS18AFA064G-6BTM1G
Package:
Datasheet:
Description:
SSD 64GB 1.8" SLC SATAIII 3.3-5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APS18AFA064G-6BTM1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
  • Mfr
    Apacer Memory America
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C
  • Series
    SM210-18
  • Size / Dimension
    78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
  • Type
    SATA III
  • Voltage - Supply
    3.3V, 5V
  • Memory Size
    64GB
  • Memory Type
    Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
  • Current - Max
    465mA
  • Form Factor
    1.8"