  • APR58-UL-3A
APR58-UL-3A
advertisement
Manufacturer No:
APR58-UL-3A
Manufacturer:
OptiFuse
HK JDW NO:
587-APR58-UL-3A
Package:
Blade, ATO/ATC
Datasheet:
APR58-UL-3A
Description:
APR58-UL-3A datasheet pdf and Fuses product details from OptiFuse stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 8053
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APR58-UL-3A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, ATO/ATC
  • Series
    APR58-UL
  • Size / Dimension
    0.748Lx0.197W x 0.531 H 19.00mmx5.00mmx13.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Violet
  • Voltage - Rated DC
    58V
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Approval Agency
    cURus, UL248-1
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1kA
  • Melting I2t
    16.2
  • DC Cold Resistance
    0.11Ohms