  • APR27-27-12CB
APR27-27-12CB
advertisement
Manufacturer No:
APR27-27-12CB
HK JDW NO:
221-APR27-27-12CB
Package:
Datasheet:
APR27-27-12CB
Description:
HEATSINK FORGED 27 X 27 X 12MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APR27-27-12CB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Square, Pin Fins
  • Package Cooled
    Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2004
  • Series
    APR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Top Mount
  • Attachment Method
    Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.457 11.60mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    5.30°C/W @ 200 LFM
  • Length
    1.047 26.60mm
  • Width
    1.047 26.60mm