  • APM-UL-20A
APM-UL-20A
advertisement
Manufacturer No:
APM-UL-20A
Manufacturer:
OptiFuse
HK JDW NO:
587-APM-UL-20A
Package:
Blade, Miniature
Datasheet:
APM-UL-20A
Description:
APM-UL-20A datasheet pdf and Fuses product details from OptiFuse stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 11639
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APM-UL-20A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Miniature
  • Series
    APM-UL
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.150W x 0.346 H 10.90mmx3.80mmx8.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Yellow
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    20A