  • AP1150ADS45
AP1150ADS45
advertisement
Manufacturer No:
AP1150ADS45
Manufacturer:
AKM Semiconductor Inc.
HK JDW NO:
23-AP1150ADS45
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
Enable, Bypass Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 11901
Step5Bar-code shipping tag
AP1150ADS45
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Supply (Max)
    2.2mA
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Output Voltage
    4.5V
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable, Bypass
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.5V
  • Protection Features
    Over Current, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    120μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.39V @ 200mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    200mV
  • Min Current Limit
    240mA