  • AP.10B.07.0050B
AP.10B.07.0050B
advertisement
Manufacturer No:
AP.10B.07.0050B
Manufacturer:
Taoglas
HK JDW NO:
774-AP.10B.07.0050B
Package:
Datasheet:
AP.10B.07.0050B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AP.10B.07.0050B
  • Packaging
    Tray
  • Feature
    LNA
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    GPS
  • Frequency
    1.57542GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    -3dBic
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.575GHz
  • Height
    5.842mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm
  • Height (Max)
    0.157 4.00mm