  • AOZ8212CI-24L
AOZ8212CI-24L
advertisement
Manufacturer No:
AOZ8212CI-24L
HK JDW NO:
62-AOZ8212CI-24L
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
AOZ8212CI-24L
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    29V
  • Power - Peak Pulse
    100W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    40V
  • Clamping Voltage
    40V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V Max
  • Peak Pulse Current
    10A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    100W
  • Bidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    11pF @ 1MHz