  • AOZ8212CI-24
AOZ8212CI-24
advertisement
Manufacturer No:
AOZ8212CI-24
HK JDW NO:
62-AOZ8212CI-24
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
AOZ8212CI-24
Step5Bar-code shipping tag
AOZ8212CI-24
    Select All
  • Power - Peak Pulse
    100W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    40V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V Max
  • Bidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    11pF @ 1MHz
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    29V