AOTF3N90
AOTF3N90
62-AOTF3N90
TO-220-3 Full Pack
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 6.7Ohm @ 1.5A, 10V ±30V 540pF @ 25V 16nC @ 10V 900V TO-220-3 Full Pack
In Stock : 45
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
AOTF3N90
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AOTF3N90 .
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AO3407ATO-236-3, SC-59, SOT-23-32-3 Days-Add Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AOD458TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 Days-Add Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AO6403SC-74, SOT-4572-3 Days-Add Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AO4404B8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 Days-Add Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AOD450TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 DaysAdd Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AO44038-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 Days-Add Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AOL14283-PowerSMD, Flat Leads2-3 DaysAdd Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AO44138-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 Days-Add Compare
Alpha & Omega Semiconductor Inc.62-AO47228-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare