  • AOTF18N65L
AOTF18N65L
advertisement
Manufacturer No:
AOTF18N65L
HK JDW NO:
62-AOTF18N65L
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 390m Ω @ 9A, 10V ±30V 3785pF @ 25V 68nC @ 10V 650V TO-220-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 14869
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AOTF18N65L
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Power Dissipation-Max
    50W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    390m Ω @ 9A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    3785pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    18A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    68nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V
  • Continuous Drain Current (ID)
    18A