  • AOTF12T50PL
AOTF12T50PL
advertisement
Manufacturer No:
AOTF12T50PL
HK JDW NO:
62-AOTF12T50PL
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 500mOhm @ 6A, 10V ±30V 1477pF @ 100V 32nC @ 10V 500V TO-220-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 4532
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AOTF12T50PL
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Supplier Device Package
    TO-220-3F
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2009
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Dissipation-Max
    33W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    500mOhm @ 6A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1477pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    12A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    32nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    500V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V
  • Continuous Drain Current (ID)
    12A
  • Input Capacitance
    1.477nF
  • Rds On Max
    500 mΩ