  • AOK50B65H1
AOK50B65H1
advertisement
Manufacturer No:
AOK50B65H1
HK JDW NO:
62-AOK50B65H1
Description:
IGBT 650V 50A TO-247
Step5Bar-code shipping tag
AOK50B65H1
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Power - Max
    375W
  • Reverse Recovery Time
    261ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Test Condition
    400V, 50A, 6 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.4V @ 15V, 50A
  • Gate Charge
    76nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    150A
  • Td (on/off) @ 25°C