  • AOCJY3A-40.000MHZ
AOCJY3A-40.000MHZ
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY3A-40.000MHZ
HK JDW NO:
5-AOCJY3A-40.000MHZ
Package:
6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads
Datasheet:
AOCJY3A-40.000MHZ
Description:
OCXO Oscillators 40MHz 5Volts 5ppb 0C +50C
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY3A-40.000MHZ
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    AOCJY3
  • Size / Dimension
    1.000Lx1.000W 25.40mmx25.40mm
    VCOCXO
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±5ppb
  • Output
    CMOS
  • Height
    13.0048mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm