  • AOCJY-38.880MHZ-E-SW
AOCJY-38.880MHZ-E-SW
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY-38.880MHZ-E-SW
HK JDW NO:
5-AOCJY-38.880MHZ-E-SW
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 38.8800MHZ SNWV
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY-38.880MHZ-E-SW
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead, 5 Leads
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    AOCJY
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.866W 25.40mmx22.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCOCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    38.88MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Frequency
    38.88MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm