  • ANTX150P116B08683
ANTX150P116B08683
advertisement
Manufacturer No:
ANTX150P116B08683
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-ANTX150P116B08683
Package:
Datasheet:
Description:
ANTX150P116B08683 datasheet pdf and RF Antennas product details from Yageo stock available at HK JDW
Step5Bar-code shipping tag
ANTX150P116B08683
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2018
  • Feature
    Cable - 150mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™
  • Power - Max
    1W
  • Gain
    2dBi
  • Frequency Range
    860MHz~880MHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    PCB Trace
  • VSWR
    2.5
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    870MHz
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm