  • ANT-916-CW-RH-SMA
ANT-916-CW-RH-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-CW-RH-SMA
HK JDW NO:
473-ANT-916-CW-RH-SMA
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-916-CW-RH-SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-CW-RH-SMA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Published
    2008
  • Series
    RH
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
  • Additional Feature
  • Construction
    COAXIAL
  • Frequency
    916MHz
  • Operating Temperature (Max)
    90°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    35MHz
  • Gain
    -1.3dBi
  • Frequency Range
    900MHz~935MHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Omnidirectional
    YES
  • Height
    51.0032mm