  • ANT-418-MHW-RPS-S
ANT-418-MHW-RPS-S
advertisement
Manufacturer No:
ANT-418-MHW-RPS-S
HK JDW NO:
473-ANT-418-MHW-RPS-S
Datasheet:
ANT-418-MHW-RPS-S
Step5Bar-code shipping tag
ANT-418-MHW-RPS-S
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Published
    2012
  • Series
    MHW
  • Feature
    Cable - 2m
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Construction
    COAXIAL
  • Frequency
    418MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    1.9812m
  • Bandwidth
    20MHz
  • Gain
    2.1dBi
  • Frequency Range
    408MHz~428MHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • Antenna Type
    Whip, Center-Fed Double
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Omnidirectional
    YES
  • Height
    150.0124mm
  • Length
    170.942mm
  • Width
    8.89mm