  • ANT-315-CW-RH-SMA
ANT-315-CW-RH-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-315-CW-RH-SMA
HK JDW NO:
473-ANT-315-CW-RH-SMA
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-315-CW-RH-SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-315-CW-RH-SMA
    Select All
  • Height (Max)
    2.008 51.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Published
    2000
  • Series
    RH
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    315MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    10MHz
  • Frequency Range
    310MHz~320MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    315MHz
  • Height
    51.0032mm