  • ANT-2.4-YG12-N
ANT-2.4-YG12-N
advertisement
Manufacturer No:
ANT-2.4-YG12-N
Manufacturer:
Linx Technologies Inc.
HK JDW NO:
473-ANT-2.4-YG12-N
Package:
Datasheet:
ANT-2.4-YG12-N
Description:
1 Bands Yagi, 11-Element UHF 2GHz~3GHz Bracket Mount N Type Female 2.4GHz 12dBi Bulk
Step5Bar-code shipping tag
ANT-2.4-YG12-N
    Select All
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YG
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    N Type Female
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Frequency
    2.442GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    234.95mm
  • Bandwidth
    83MHz
  • Gain
    12dBi
  • Frequency Range
    2.409GHz~2.491GHz
  • Antenna Type
    Yagi, 11-Element
  • VSWR
    1.5
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    584.9874mm