  • AML24GBA2CA07
AML24GBA2CA07
advertisement
Manufacturer No:
AML24GBA2CA07
HK JDW NO:
384-AML24GBA2CA07
Package:
Datasheet:
AML24GBA2CA07
Description:
Quantity:
In Stock : 66
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AML24GBA2CA07
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
    Panel Mount, Snap-In
  • Number of Pins
    3
  • Published
    2001
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC 2A DC
  • Current Rating
    2A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    28.85mm
  • Body Breadth
    18.92 mm
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 28.98mm x 19.05mm
  • Contact Current(DC)-Max
    2A