  • AML04B13-2R3M6R5-S1
AML04B13-2R3M6R5-S1
advertisement
Manufacturer No:
AML04B13-2R3M6R5-S1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-AML04B13-2R3M6R5-S1
Package:
Radial, Horizontal Cylinder
Datasheet:
Description:
CHOKE COIL, AML TYPE, -40 TO +12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AML04B13-2R3M6R5-S1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Horizontal Cylinder
  • Mfr
    TDK Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    AML
  • Size / Dimension
    0.177" Dia x 0.512" L (4.50mm x 13.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    15mOhm
  • Current Rating (Max)
    6.5A