  • AMI-M12S-7M-10-B-1
AMI-M12S-7M-10-B-1
advertisement
Manufacturer No:
AMI-M12S-7M-10-B-1
HK JDW NO:
49-AMI-M12S-7M-10-B-1
Description:
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
AMI-M12S-7M-10-B-1
  • Packaging
    Box
  • Series
    AMI-M12S
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    IEC 320-C14, Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Configuration
    Two Stage
  • Inductance
    990μH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C